Kurs Euro: www.aliorbank.pl


Galeria

Informacje
Stok: 3000m
Sklepy: 250m
Centrum: 250m
Zakwaterowanie
14:00
Wykwaterowanie
10:00

Opis

Pensjonat Penzion Palusak znajduje się w usytuowanej w Tatrach Wysokich miejscowości Stara Leśna i zaledwie 3 km od ośrodka narciarskiego Łomnica Tatrzańska. Oferuje on bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, restaurację z tarasem i ogród ze sprzętem do grillowania. Oferujemy noclegi dla pojedynczych osób, rodzin oraz grup przyjaciół w nowocześnie wyposażonych pokojach rodzinnych 2 i 3-osobowych z możliwością dostawek i balkonem, które są wyposażone w łazienkę, WC, radio i kolorowy TV z programem satelitarnym, bezprzewodowym podłączeniem do internetu. Pensjonat nadaje się również do przeprowadzania szkoleń, spotkań towarzyskich, uroczystości rodzinnych. Częścią składową pensjonatu jest restauracja z tarasem letnim z szerokim wyborem smacznych dań.

Położenie

Stará Lesná jest dobrym punktem wyjścia dla turystyki pieszej i rowerowej w Tatry Wysokie i Belańskie. W pobliżu jest duża różnorodność, letnich i zimowych atrakcji. Okolica oferuje dogodne warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, a także narciarstwa. Pensjonat Palusak dysponuje wypożyczalnią rowerów. Ośrodek narciarski Szczyrbskie Jezioro oddalony jest od pensjonatu o 20 km, a park wodny Poprad Aquacity - o 10 km. W odległości 50 metrów od obiektu zatrzymuje się autobus dla narciarzy. Pensjonat położony jest 10 km od centrum miasta Kieżmark, w którym znajduje się wpisany na listę UNESCO drewniany kościół. Lotnisko Poprad-Tatry usytuowane jest 12 km od obiektu. Na miejscu Goście mogą bezpłatnie korzystać z prywatnego parkingu.

Udogodnienia obiektu

Pokój Standard

Pokój Standard

W pokoju znajduje się telewizor z płaskim ekranem oraz łazienka z prysznicem.

Do pokoju można wstawić tylko 1 dodatkowe łóżko.

Wyposażenie Pokoju:

część wypoczynkowa, ogrzewanie, wykładzina podłogowa, sofa, bezpłatny zestaw kosmetyków, toaleta, łazienka, wanna lub prysznic, telewizor z płaskim ekranem

30 metrów kwadratowych

Pokój Superior

Pokój Superior

Pokój ten dysponuje łazienką oraz częścią wypoczynkową z telewizorem z płaskim ekranem.

Apartament ten może pomieścić maksymalnie 4 osoby (szczegółowe informacje znajdują się w części dotyczącej opłat za dodatkowe łóżka).

Wyposażenie Pokoju:

część wypoczynkowa, ogrzewanie, wykładzina podłogowa, bezpłatny zestaw kosmetyków, toaleta, łazienka, wanna lub prysznic, telewizor z płaskim ekranem

40 metrów kwadratowych

Apartament

Apartament

Apartament ten wyposażony jest w telewizor z płaskim ekranem i dysponuje łazienką z prysznicem.

Wyposażenie Pokoju:

część wypoczynkowa, ogrzewanie, wykładzina podłogowa, sofa, bezpłatny zestaw kosmetyków, toaleta, łazienka, wanna lub prysznic, telewizor z płaskim ekranem

55 metrów kwadratowych

Restauracja

Restauracja

Restauracja, która jest cześcią pensjonatu posiada 40 miejsc konsumcyjnych a przyległych taras 20 miejsc.

Restauracja przygotowuje szeroki asortyment dań z miesa i potrawy wegetariańskie.

Dużym powodzeniem cieszą się  równieź róźnego rodzaju włoskie makarony i pizza.

Restauracja jest odpowiednia dla małych rodzinnych i firmowych imprez

Trasy zjazdowe

Trasy zjazdowe

Tatrzańska Łomnica należy do najbardziej znanych centrów turystyki oraz sportów. Tatrzańska Łomnica znany kurort klimatyczny leży u stóp drugiego co do wysokości szczytu Tatr Lomnicy 2632 m.n.p.m. Budowa ośrodka to rozpoczęła się w 1882 roku. Szybko powstawały kolejne pensjonaty, hotele, sanatoria, wszystko w otoczeniu starannie zaprojektowanych parków i terenów spacerowych.Tatrzańska Łomnica to najpopularniejszy ośrodek turystyczny w słowackich Tatrach. W rejonie Łomnicy znajdują się dwa tereny narciarskie: Jamy i Skalnate Pleso (większe). Duża ilość wyciągów narciarskich oraz tras o różnych poziomach trudności dają doskonałe możliowści skorzystania z dobrodziejstw zimy i Tatr Wysokich każdemu turyście. W centrum znajduje się stacja kolejki linowej o długości 4 100 nad Jezioro Skalnite oraz na Szczyt Łomnicki.Głównym terenem zjazdowym w rejonie Łomnicy jest stok, opadający na południowy wschód od Łomnickiej Przełęczy (2190 m). Drugi teren to Jamy, obok skoczni na zachód od Łomnicy, przy drodze do Smokowca. Stoją tu dwa krótsze wyciągi.Najwyżej położony ośrodek narciarstwa w Słowacji, Niewątpliwie wpływa to na długość sezonu od listopada do 15 maja.Jest ski-service i kilka wypożyczalni sprzętu.Na miejscu są skocznie narciarskie, tor bobslejowy, lodowisko (obok hotelu Slovan), wypożyczalnie sprzętu sportowego, liczne hotele oraz atrakcyjne lokale wszystko to sprawia, że Tatrzańska Łomnica jest chętnie odwiedzana przez amatorów zimowego wypoczynku.

Baseny termalne

Baseny termalne

AquaCity Poprad oferuje krystalicznie czystą wodę termalną o temperaturze 28-36° C.

Baseny kryte i otwarte o łącznej powierzchni 2160 m2 wyposażone w hydromasaże, gejzery, grzyb wodny, natryski, łóżka wodne i inne atrakcje

W malowniczej okolicy Wysokich Tatr, pod wiecznie zaśnieżonymi szczytami, wśród bajecznej zieleni bezkresnych lasów, leży miasto Poprad. Nie bez powodu nazywane jest sercem Wysokich Tatr lub też bramą do tychże gór. Region słynie nie tylko z niezwykłego położenia, ale również z faktu, że znajdują się tu odkryte przed piętnastoma tysiącami lat i z powodzeniem wykorzystywane w celach uzdrowiskowych źródła termalne.  

Wyjątkowość AquaCity Poprad wynika po części z lokalizacji ośrodka, po części z całej jego infrastruktury.  Dwa wybudowane w 2004 roku komfortowe hotele –AquaCity Seasons i AquaCity Mountain View to kolebka luksusu i ciepło domowego ogniska. Park wodny, restauracje, bary, centrum fitness oraz centrum konferencyjne sprawiają, że ośrodek z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę turystów z całego świata.

3 termalne baseny zewnętrzne, 2 całoroczne rury i zjeżdżalnie, 1 wewnętrzny basen pływacki o wymiarach olimpijskich (50m), 2 zewnętrzne baseny termalne Blue Diamond z barami, 2 duże relaksacyjne baseny zewnętrzne Blue Sapphire z chromoterapią i unikatowym Laser Show czynią z parku wodnego AquaCity Poprad jeden z największych i najlepszych Aquaparków w Europie.

 

Baseny, w których temperatura wody  waha się od 28°C do 38°C wyposażone są w liczne atrakcje wodne jak na przykład siedzenia i łóżka jacuzzi, gejzer, grzybek wodny, bicze wodne, natryski masażowe i dzwon huśtawkowy.  
W Świecie Witalnym odpocząć można po całym dniu górskich wędrówek czy jazdy na nartach. Szum morza i lasów, zapach kwitnącej łąki i zawsze kwitnących iglaków towarzyszy wszystkim odpoczywającym w basenach  typu whirlpool i tepidarium. Płatki śniegu w lipcu gdy na dworze temperatura sięga trzydziestu stopni celsjusza? To możliwe tylko w magicznym AquacityPoprad. W Jaskini Śnieżnej pruszy przez absolutnie cały rok, tylko tutaj każdy wprost z sauny doświadcza uroków stąpania po białym puchu.

Zewnętrzne baseny termalne wypełnione są kryształowo niebieską wodą, której temperatura waha się w granicach 36-38°C. To dzięki wodom termalnym, w których kąpiel pomaga w leczeniu schorzeń narządów ruchu i układu oddechowego,  ośrodek zyskał największą popularność kilka lat temu.  Pomysł budowy kompleksu zawdzięcza się brytyjskiemu przedsiębiorcy – Janowi Telenskiemu. Wielki miłośnik tatrzańskiej przyrody stwierdził on, że we wnętrzu ziemi wschodniej części Popradu, istnieją rozległe podziemne jeziora, ogromne zasoby naturalne, bogato zmineralizowana woda geotermalna, która do piętnastu tysięcy lat stopniowo wchłania minerały z obszarów górskich - cenne źródło energii. Ekolog nie pomylił się w swoich przypuszczeniach -  źródło wody termalnej w AquaCity jest 1200 metrów pod ziemią  i wznosi się pod własnym ciśnieniem, uzyskując 60 litrów wody na sekundę! Dzięki bogatym zasobom  łatwo dostępnej energii Jan Telensky postanowił zbudować najlepszy ekologiczny ośrodek na świecie, który wykorzystuje energię geotermalną do ogrzewania na własny użytek.

 


Temperatura wód powierzchniowych osiąga w AquaCity 49 ° C! Woda jest bezpośrednio wykorzystywana jako źródło energii dla całego kompleksu basenów, hoteli, sal konferencyjnych, restauracji i barów. Dzięki powyższym procedurom, AquaCity Poprad zostało ogłoszone jako najbardziej ekologiczny ośrodek na świecie przez branżę turystyczną (World's Leading Green Resort), a Jan Telensky zdobył nagrodę World Travel Award w kategorii Wybitna osobowość podróży ekologicznych na świecie (World's Leading Green Travel Personality).

Zapytaj o ofertę

Ze względu na dynamicznie zmieniające się ceny oraz PROMOCJE!
Prosimy o wypełnienie formularza, przygotujemy specjalną ofertę dla Ciebie.
Szczegóły zapytania
Twoje dane kontaktowe
Dodatkowe informacje

Uwaga: specjalne życzenia zostaną spełnione w zależności od ich dostępności i nie są gwarantowane!

Najnowsze Oferty
Słowacja / Jasna Chopok Północ
od 385 euro
Wyżywienie: RO
Słowacja / Tatranska Lomnica
od 450 euro
Wyżywienie: BB
Słowacja / Liptovsky Jan
od 345 euro
Wyżywienie: BB
Słowacja / Donovaly
od 485 euro
Wyżywienie: RO
Najczęściej Przeglądane Oferty
Haus Austria
Austria / Sportweld Amade Flachau-Wagrain-St.Johann im Pongau
od 585 euro
Wyżywienie: RO