Kurs Euro: www.aliorbank.pl

Informacje
Zakwaterowanie
23:59
Wykwaterowanie
10:00

Opis

Hotel Strachanovka znajduje się w Janskiej dolinie w Liptowie i dysponuje ziołową łaźnią, fińską sauną, wanną z hydromasażem oraz restauracją z letnim tarasem. Obiekt zapewnia także bezpłatny dostęp do Internetu oraz bezpłatny parking.

Pokoje w hotelu Strachanovka obejmują część wypoczynkową z biurkiem i telewizorem z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz łazienkę z zestawem kosmetyków.

Podczas pobytu w hotelu Strachanovka Goście mogą spróbować tradycyjnych dań kuchni słowackiej i specjałów z Liptowa w restauracji z kącikiem dla dzieci.

W okolicy obiektu dużą popularnością cieszą się źródła termalne, ośrodki narciarskie, a także sporty wodne i trasy rowerowe.

Położenie

Liptovský Ján leży w paśmie Niskich Tatr z północnej strony, w Janskiej dolinie, jest słynnym rekreacyjnym i turystycznym miejscem, doskonałym na zimowe i letnie wypoczynkowe pobyty. Pierwsza pisemna wzmianka o miejscowości z roku 1327 mówi, że jest ona od dawna znana dzięki swoim źródłom wód mineralnych. Termalna woda ma udokumentowane działanie lecznicze. W uzdrowisku Liptowski Jan przez cały rok można korzystać z basenu termalnego. W czasie zimy dostępny jest ośrodek narciarski Javorovica, oddalony od hotelu o 300 m. oraz lodowisko. Latem do dyspozycji jest areał kąpieliska termalnego z kortem tenisowym, mini golf oraz boisko plażowe, wypożyczalnia rowerów górskich. Wioska położona u podnóża Tatr Niskich, 11 km na wschód od Liptowskiego Mikulasza, 13 km od największego kompleksu termalnego Słowacji - Tatralandii. Swą ogromną popularność zawdzięcza nie tylko malowniczemu usytuowaniu, ale również źródłom termalnym wypływających z głębokości 1800 m. Wody termalne są wykorzystywane do leczenia: reumatyzmu, nerwicy, stanów po paraliżu, chorób układu krążenia, organów trawiennych i zapalenia dróg moczowych. Mikroklimat wioski jest szczególnie zalecany osobom chorym na astmę i niektóre choroby zawodowe.

Udogodnienia obiektu

Pokój Standard

Pokój Standard

Jest to pokój z łazienką wyposażony w telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

Wyposażenie pokoju:

ogrzewanie, bezpłatny zestaw kosmetyków, toaleta, łazienka, wanna lub prysznic, telewizor, kanały satelitarne

 20 metrów kwadratowych

Wyposażenie

Apartament z dwoma sypialniami

Apartament z dwoma sypialniami

Ten apartament z łazienką jest wyposażony w telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

Apartament przeznaczony jest dla maksymalnie 4 osób dorosłych.Posiada dwa łóżka pojedyńcze i jedno małżeńskie 

Udogodnienia w apartamencie:

 ogrzewanie, bezpłatny zestaw kosmetyków, toaleta, łazienka, wanna lub prysznic, telewizor, kanały satelitarne

35 metrów kwadratowych

Wyposażenie

Restauracja Janska Koliba

Restauracja Janska Koliba

W naszej restauracji wybrać możecie z bogatej oferty pysznych, tradycyjnych słowackich oraz liptowskich dań, których z pewnością nie znajdziecie w innych zagranicznych kuchniach.

Wnętrze restauracji posiada 130 miejsc. Na zewnątrz jest taras letni na 50 miejsc. Ogród zimowy ma 30 miejsc siedzących.
Menu zawiera zimne i gorące przekąski, zupy, dania główne, specjały szefa kuchni, desery, słodkie dania, przystawki i sałatki.
Wliczone w cenę wyżywienie obejmuje śniadania w formie bufetu

Wellness & Spa

Wellness & Spa

Chcesz doskonałego odpoczynku ? Zrób krok w świat pełen spokoju i relaksu.

Dlatego, aby zrelaksować gościa naprawdę doskonale, polecamy nasze hotelowe Wellness, który przede wszystkim koncentruje się na masażach relaksacyjnych, okładach i zabiegiach rehabilitacyjnych o które troszczy się nasz zespół.

Nasza oferta zawiera szereg pakietów wellness oraz relaksacyjnych zabiegów, które zaspokajają Twoje potrzeby i wymagania.

Daj się rozpieścić różnym kojącym masażom.

W trakcie zabiegów rehabilitacyjnych będziesz odpoczywać i uwolnisz się od stresu.

Kompleks świat sauny gwarantuje unikalne naturalne leczenie.

Do dyspozycji Gości 

 • fińska sauna
 • sauna parowa
 • jakuzzi 
 • lodowy prysznic
 • kadż chłodząca
 • kąpiele Knaippa
 • strefa relaksu

 

Sport & Rekreacja

Sport & Rekreacja

Hotel znajduje się na końcu historycznej miejscowości Liptowski Jan. Wnętrze i otoczenie zewnętrzne nadaje się nie tylko na rodzinny wypoczynek ale również pobyt relaksacyjno-uzdrowiskowy, spotkania narciarskie, organizowanie seminariów, kongresów, szkoleń, kursów, prezentacji i warsztatów, firmowych gier sportowych, jest idealnym miejscem na czynności relaksacyjne – pobyt uzdrawiający, spotkania narciarskie, spotkania sportowe, organizowanie imprez team-buildingowych oraz imprez towarzyskich. W pobliżu znajduje się wiele tras rowerowych i turystycznych o różnym stopniu trudności oraz ośrodek narciarski Javorovica (2 wyciągi, utrzymywane trasy zjazdowe o łącznej długości 1.900 m).
Do dyspozycji Gości w okolicy:

 • tenis stołowy, biliard, stołowa piłka nożna, badminton
 • kącik dla dzieci z Maćkiem, Jakubem i owieczkami
 • termalne kąpielisko z basenem do pływania, basenem dziecięcym, basenem relaksacyjny jako część areału Hotelu *** SOREA Máj
 • wypożyczalnia rowerów oraz sprzętu sportowego
 • dowolne wycieczki (Muzeum Wsi Liptowskiej w Przybilinie, Jaskinia Demianowska, Muzeum Archeologiczne, Aquapark Tatralandia, ...)

Narciarstwo Biegowe

Narciarstwo Biegowe

Do ulubionych sportów zimowych należy narciarstwo biegowe, przy uprawianiu którego każdy ma dostateczną ilość czasu aby podziwiać piękno przyrody zimowej i zachwycającą scenerię gór.

Jednak jakość tras narciarskich uzależniona jest od dostatecznej ilości śniegu naturalnego.

Poszczególne okręgi narciarskie znajdują się w Dolinie Demänovskiej, Závažnej Porube, Dolinie Žiarskiej oraz Janskiej.

Miasto i jego okolica oferują mnóstwo tras dla miłośników tego sportu, jednak wiele z nich nie jest przygotowywana. 

W roku 2015 jest dostępnych 18 tras biegowych różnej trudności o długości więcej niż 70 km.

Skialpinizm

Skialpinizm

Skialpinizm należy do wysokogórskich sportów zimowych, który jest kombinacją narciarstwa wodnego, umiejętności wpinania się oraz doskonałej orientacji w terenie. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna i psychiczna oraz odpowiedni sprzęt skialpinistyczny.Jest to sport uprawiany daleko od cywilizacji, gdzie  niezbędna jest znajomość zasad życia przyrody zimowej. Skialpiniści pokonują wielkie różnice wysokości a często również ogromne odległości. Ten sport zimowy znany jest na całym świecie, ale największą popularnością cieszy w Europie. Miejscem pochodzenia tej dyscypliny sportu są klasyczne miasteczka górskie jak Chamonix we Francji i Zermatt w Szwajcarii. Do największych niebezpieczeństw jakie zagrażają skialpinistom należą lawiny śnieżne. Skialpinizm, jako sport, dzieli się na kilka kategorii. Najbardziej rozpowszechniony jest jako sport amatorski  i zawodowy. Na terenie Słowacji  skialpinizm uprawiany jest w różnych łańcuchach górskich ale najodpowiedniejsze warunki panują w Wysokich Tatrach

Trasy rowerowe

Trasy rowerowe
W Liptowskim Mikulaszu i jego okolicy są bardzo dobre warunki do uprawiania coraz bardziej popularnej turystyki rowerowej. Rower można pożyczyć w samym mieście lub w okolicznych ośrodkach turystycznych.
Mapy rowerowe są do kupienia w CENTRUM INFORMACJI  lub w każdej księgarni. Wystarczy więc wsiąść na rower, wybrać trasę i w drogę. 
 
Proponujemy trzy interesujące TRASY ROWEROWE, z punktem wypadowym w centrum miasta. Prowadzą do miejsc, z których można zachwycać się widokami na część Kotliny Liptowskiej, okoliczne góry lub Liptowską Marę.
Dostępne dla turystyki rowerowej są również inne trasy drogowe i górskie. Można się na nie wybrać także z przewodnikiem.
Wiele z nich prowadzi przez tereny chronione, dlatego też oprócz zasad ruchu drogowego, powinno się także poznać zasady poruszania się na obszarach objętych ochroną i stosować do obowiązujących w nich przepisów.
Dla poruszania tylko w obrębie miasta jest wyznaczony pas, prowadzący z osiedla Podbrzeziny w kierunku centrum do Placu Rachmaninowa i z Ondraszowej do parku wodnego Tatralandia.
Korzystać można także z dróg publicznych

Turystyka Piesza

Turystyka Piesza
Miasto Liptowski Jan jest otoczony górami. Nic więc dziwnego, że jego bezpośrednie otoczenie jest usiane szlakami górskimi, a każdy odwiedzający miasto w zasięgu ręki ma przepiękne zakątki liptowskiej przyrody. Wszystkim, którzy chcą aktywnie spędzić pobyt w Liptowie, czy to na krótkich spacerach, bądź kilkugodzinnych wycieczkach w góry, czy też na całodziennych wyprawach wysokogórskich, okolice miasta dają taką możliwość.
 
Oferta jest bardzo bogata. Przygotowaliśmy dla Państwa trasy o różnej długości i stopniu trudności, wychodzące z miasta we wszystkie strony świata – w Niżne Tatry, Tatry Zachodnie i w Góry Choczańskie i pozwalające poznać liptowskie góry w ich różnorodności. Jeśli potem zapragniecie tu Państwo wrócić i poszerzyć program turystyczny pobytu bogatszą ofertę znajdziecie na specjalistycznych mapach i w przewodnikach turystycznych. Ale niezależnie od wybranej trasy i miejsca zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie, odpowiednim do warunków terenowych i atmosferycznych ubraniu i obuwiu, dokładnym przestudiowaniu mapy i uważnym śledzeniu znaków. Zależnie od stopnia trudności trasy znaki mają kolor czerwony, niebieski, zielony i żółty. Nie można zapomnieć także o wykupieniu ubezpieczenia górskiego. W przypadku konieczności interwencji Górskiego Pogotowia Ratunkowego, koszty związane z akcją ratunkową pokryje ubezpieczyciel. Ten rodzaj ubezpieczenia można wykupić w Centrum Informacji miasta Liptowski Mikulasz, w towarzystwach ubezpieczeniowych, ale również w wybranych biurach turystycznych.

Trasy zjazdowe Liptovski Jan

Trasy zjazdowe Liptovski Jan

Na podnóżu północnych stoków Niskich Tatr, 8 km od Liptowskiego Mikulasza, znajduje się ośrodek narciarski Javorovica, ktory jest wtępną bramą do Doliny Janskiej. Całkowita długość tras zjazdowych wynosi 2,11 km. Niniejszy ośrodek narciarski jest odpowiedni dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy, ale także doświadczony narciarz może tutaj realizować się.

Dla narciarzy są do dyspozycji 4 wyciągi orczykowe i 5 tras o różnym stopniu trudności. Trasy narciarskie pokryte są sztucznym śniegiem i są  regularnie przygotowywane.                 

Na nartach można również jeździć wieczorem. Uprawiający narciarstwo biegowe mają do dyspozycji  trasę na biegówki,  o długości 20 km. Zwracamy uwagę, że uprawianie skialpinizmu w Dolinie Janskiej jest zabronione.

Usługi w ośrodku:

 • szkoła narciarska
 • przedszkole narciarskie
 • skiserwis
 • wypożyczalnia  sprzętu narciarskiego
 • bufet, restauracja
 • parking

Trasy zjazdowe Chopok

Trasy zjazdowe Chopok

Jasna - Chopok to największa, najnowocześniejsza i najbardziej znana arena narciarska na Słowacji posiadająca doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Ośrodek ten znajduje się dokładnie w centrum Słowacji, na północnych i południowych stokach Chopoka (2024 m n.p.m.). Dzięki ogromnym inwestycjom na przestrzeni ostatnich paru lat ośrodek stał się rajem dla każdego narciarza i snowboardzisty. Umożliwia on szusowanie po wszystkich rodzajach tras, od łatwych niebieskich tras zjazdowych, aż po trudne – czarne trasy zjazdowe i strefy freerideowe. Nowe inwestycje w sezonie 2012/13 to przede wszystkim Funitel -jedna z najnowocześniejszych kolei linowych w Europie, posiadająca 22 gondole 24-osobowe,zwiększająca możliwości wjazdowe o kolejne 2500 osób na godzinę. Umożliwi ona wjazd na szczyt Chopoka nawet przy bardzo silnym wietrze do 120 km/h i szusowanie po stronie zawietrznej. Od południa Chopoka uruchomiono także kolej z 18-ma gondolami 15–osobowymi. Obie koleje łączą się na szczycie gdzie powstaje efektowna restauracja w kształcie rotundy. Nowością po stronie północnej jest także naziemna kolejka szynowa Twinliner oraz supernowoczesny system naśnieżania powyżej 2000 m n.p.m.

W Jasnej pod Chopokiem jest najwięcej km tras zjazdowych w całej Słowacji (45 km), w tym te najdłuższe. Przy zakupie kilkudniowego skipassu, który umożliwia też jazdę w ośrodkach w Tatrach Wysokich, długość tras zwiększa się do ponad 67 km.Łącznie 29 wyciągów i kolejek linowych, oferuje największą przepustowość na Słowacji – ponad 30 000 osób na godzinę! W Jasnej zastosowano także wygodny bezdotykowy skipass, co pozwoliło na definitywne rozwiązanie problemu długich kolejek osób czekających na wyciąg. Natomiast nowoczesny system naśnieżający ponad 22 km tras gwarantuje śnieg przez 5 miesięcy w roku.

Miłośnicy „dzikiej” jazdy wyszaleją się na kultowych strefach freerideowych oraz w nowoczesnym snow parku na Otupnym. Dla najbardziej doświadczonych czekają strome żleby Chopoka, Derešovai i Dżumbiera. Swoją odwagę mogą tam udowodnić zwolennicy ski-alpinizmu i snowboardingu. Można także spojrzeć na wszystko z lotu ptaka, korzystając z zimowego paraglidingu, poszaleć na Skifoxie, Snowscooterze, Snowbiku, Kitewingu, czy w parku linowym lub na paintballu. A wieczorem można szusować na kilku oświetlonych trasach.

Wśród rodzin z dziećmi popularna jest zwłaszcza niebieska trasa zjazdowa nr 5 o długości 4 km. Najmłodszych narciarzy z pewnością ucieszy największy zimowy park dziecięcy na Słowacji, Maxiland na Bielej Púti o powierzchni 6 000 m². Jest on idealnym miejscem na zdobywanie pierwszych doświadczeń w jeździe na nartach, czy snowboardzie z ruchomym pasem do nauki jazdy. Restauracja dziecięca w ośrodku Otupné uzupełnia ofertę dla rodzin z dziećmi.

Jedną z usług gwarantujących zadowolenie klienta, są darmowe parkingi.

Wypożyczalnie i serwisy nart tuż przy stacjach kolejek zapewniają wysoką jakość i szeroką ofertę nart freeride i freestyle. W pełni zautomatyzowany serwis codziennie przygotuje narty zgodnie z aktualnym warunkami śniegowymi oraz wymaganiami klienta. Narciarze chwalą także możliwość wymiany sprzętuw ciągu dnia w zależności od nastroju – narty, snowboard, albo freeride.

Po nartach również można miło spędzić czas. Na stokach czekają dwie restauracje z widokiem na panoramę Tatr np. Happy End (restauracja z tarasem i nocną dyskoteką). Dla smakoszy ciekawą opcją jest Tatrzański Wieczór Wrażeń, który oprócz walorów kulinarnych w restauracji Von Roll na Łukowej na wysokości 1670 m n.p.m zapewnia także emocje podczas nocnej jazdy ratrakiem. Miłośnicy nie tylko nart, ale i dobrej zabawy oraz tańca na pewno będą usatysfakcjonowani ofertą klubów muzycznych, w których grają m.in. najlepsi DJ-e świata. Natomiast całość uzupełnia oferta nowoczesnej strefy shoppingowej Tatry Motion z markowymi ubraniami i akcesoriami o łącznej pow. 1565 m2

Dzieci na nartach Chopok

Dzieci na nartach Chopok

Najmłodszych narciarzy z pewnością ucieszy Maxiland na Bielej Púti - największy zimowy park dziecięcy na Słowacji o powierzchni ponad 4 000 m2 z trzema wyciągami taśmowymi, programem animacyjnym i całodniową profesjonalną opieką.  Rodziny z dziećmi mogą szusować z wysokości 1670 m n.p.m. po łatwej trasie Turistická o długości ponad 4 km. W ośrodku znajduje się ponad 10 km niebieskich sztucznie naśnieżanych tras. Pierwszą dziecięcą restaurację na stoku pełną Bernardynów znajdziecie w Jasnej w ośrodku Otupné. Dzieci będą tam nie tylko pod opieką swoich rodziców – przyjaźnie nastawiony YETTI chętnie zrobi sobie z każdym zdjęcie.

Po Nartach

Po Nartach

Niczym niezakłócony relaks, luz i wyśmienitą zabawę po białym szaleństwie na stoku zapewniają nowoczesne hotelowe centra wellness&spa w ośrodku oraz w Aquparku Tatralandia.

Niezwykłe doznania kulinarne gwarantuje Tatrzański Wieczór Wrażeń w restauracji Von Roll na Lukovej połączony z nocną jazdą ratrakiem.

Największy Music Club w okolicy HAPPY END, mogący pomieścić ponad tysiąc osób, jest wprost stworzony do niekończących się imprez apres-ski dla narciarzy i snowboardzistów.

O wyśmienitą oprawę muzyczną imprez w całym sezonie zimowym dbają świetni DJ-e, zespoły wykonujące znane hity oraz koncerty na żywo przy zastosowaniu najwyższej jakości sprzętu FUNKTION ONE.

Termal Raj Liptovski Jan

Termal Raj Liptovski Jan

Kąpielisko znajduje się w jednej z najładniejszych dolin Niżnych Tatr – Dolinie Jańskiej.

W okresie letnim można wzmocnić siły w czterech basenach otwartych, napełnianych termalną wodą – 50-cio metrowym, dziecięcym, wypoczynkowym i w basenie z fontanną.Przez cały rok jest czynny basen hotelu Sorea Máj. Każdy z basenów napełniany jest wodą ze źródła Rudolf, czerpaną z głębokości 95 m. Przyjemnie ciepła (26–28 °C) woda mineralizowana ma dobroczynne właściwości lecznicze w schorzeniach układu nerwowego, układu ruchu (również stany po urazach i zabiegach ortopedycznych), układu oddechowego czy chorobach skóry.

Dzieci

Dzieci

Bezpośrednio przed hotelem znajduje się plac zabaw dla dzieci.

Pozwólcie swoim pociechom pobawić się w piaskownicy, na huśtawce lub zjeżdżalni.

Do dyspozycji jest również kącik dziecięcy w hotelu z mnóstwem zabawek i gier dla dzieci.

Chętnie wypożyczymy łóżeczko dziecięce. Do dyspozycji są także gry towarzyskie i różne akcesoria sportowe dla dzieci i dorosłych.

Konferencje & Eventy

Konferencje & Eventy

Nie wiesz gdzie zorganizować szkolenia? Spróbuj w naszym hotelu, leżącym w przepięknej wsi Liptowski Ján.

Pomieszczenie szkoleniowe wyposażone jest w flipchart, rzutnik, DVD, video, TV, urządzenia do wyświetlania i płótno. 

W razie potrzeby można skorzystać z kopiarki i drukarki.
 
W ciągu szkolenia coffee breaki lub inne usługi gastronomiczne

Zapytaj o ofertę

Ze względu na dynamicznie zmieniające się ceny oraz PROMOCJE!
Prosimy o wypełnienie formularza, przygotujemy specjalną ofertę dla Ciebie.
Szczegóły zapytania
Twoje dane kontaktowe
Dodatkowe informacje

Uwaga: specjalne życzenia zostaną spełnione w zależności od ich dostępności i nie są gwarantowane!

Najnowsze Oferty
Słowacja / Jasna Chopok Północ
od 385 euro
Wyżywienie: RO
Słowacja / Tatranska Lomnica
od 450 euro
Wyżywienie: BB
Słowacja / Liptovsky Jan
od 345 euro
Wyżywienie: BB
Słowacja / Donovaly
od 485 euro
Wyżywienie: RO
Najczęściej Przeglądane Oferty
Jasna Bungalowy
Słowacja / Jasna Chopok Północ
od 130 euro
Wyżywienie: RO